Typen en dyslexie
Typen en digitale hulpmiddelen kunnen leerlingen met dyslexie helpen om rustiger, overzichtelijker en zelfstandiger met teksten te werken.
Kies een onderwerp
Rustiger werken met tekst, toetsenbord en digitale hulpmiddelen
Voor leerlingen met dyslexie kan digitaal werken soms ondersteuning bieden. Typen, tekstverwerken en het gebruik van hulpmiddelen kunnen helpen om teksten overzichtelijker te maken en met meer rust aan opdrachten te werken.
Typen lost dyslexie niet op, maar kan wel praktisch ondersteunen. Wanneer een leerling minder hoeft te zoeken naar letters op het toetsenbord, blijft er meer aandacht over voor de inhoud, spelling, zinsbouw en het verbeteren van teksten.
Binnen CSDenekamp kijken we vooral praktisch naar typen en dyslexie: wat helpt een leerling om zelfstandiger, rustiger en met meer vertrouwen digitaal schoolwerk te maken?
Kies een onderwerp
Waarom leren typen?
Hoe typevaardigheid leerlingen kan ondersteunen tijdens schoolwerk.
Lees verder →